Armáda starověkého Egypta

Napsal Felgr Pavel on .

Egypťané byli založením spíš rolníci než válečníci, ale aby uchránili sklizeň v deltě před výboji asijských národů nebo před Libyjci na západě, museli brzy vytvořit vlastní armádu. Egyptská armáda se postupně stala zcela profesionální. Budoucí důstojníci egyptské armády se rekrutovali z nižší a střední vrchnosti, pěšáci pak pocházeli z nejchudších tříd.

Armáda v období Nové říše

Napsal Felgr Pavel on .

Za vlády faraonů 18. dynastie došlo k zásadní reorganizaci armády. Zatímco v období Staré a Střední říše byla doplňkem základních kamenů říše, v období Nové říše se stala zásadním a velmi důležitým kolečkem v soustrojí. "Faraonům válečníkům" se podařilo vrátit zemi jednotu, zavést centralizovanou společnost a vytvořit strukturovanou profesionální armádu, která začala využívat služeb žoldáků. V tomto systému měli pochopitelně velkou moc generálové a důstojníci.

Egyptský bojový vůz

Napsal Felgr Pavel on .

Faraoni 18. dynastie dokonale napodobili své syrské nepřátele a vytvořili z bojového vozu obávanou zbraň. Do té doby Egypťané neznali koně a tím ani bojový vůz. Pak se ale bojový vůz stal velice rychle nedílnou součástí egyptské armády.

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Nabídka reklamy