Letovisko Ain Soukhna se nachází v Egyptě cca 55 kilometrů od Suezského průplavu. Některé místní hotely jsou považovány za vůbec nejlepší v oblasti Rudého moře.

Letovisko neleží nikterak daleko od hustě obydlené nilské delty, v čele s hlavním městem Egypta Káhirou, která je vzdálená 120 kilometrů odsud. Je tedy ideální pro jednodenní výlet z Káhiry. Pláže a korálové útesy však patří spíše k egyptskému průměru.

V 90. letech letech byly objeveny v lokalitě Ain Soukhna minerálních prameny (horký pramen = Ain Soukhna) a od té doby začalo být stále více vyhledávanější dovolenkovou destinací. Nedaleko Ain Soukhny se nachází město Suez – cca 60 km severně od tohoto letoviska.

V okolí se nacházejí kláštery sv. Antonína a sv. Pavla s velkou historickou hodnotou. Svatý Antonín byl synem bohatého kupce, který se rozhodl vzdát veškerého majetku, zasvětil život bohu a odešel do pouště. Svatý Pavel (Pavel Poustevník) strávil většinou svého života v poušti v klášteře obehnaném vysokými zdi, které sloužily jako obrana před nájezdy beduínů a muslimů.