< link rel="alternate" hreflang="cs-cs" href="https://www.starovekyegypt.net/">

Marsa Alam se nachází v jihovýchodním Egyptě na pobřeží Rudého moře. Jedná se o nejjižněji položené letovisko v Egyptě nedaleko obratníku Raka. Letovisko se nachází v místě, kde se Arabská poušť setkává s Rudým mořem.

Stejně jako v Hurghadě nebo Dahabu byla i zde dříve malá rybářská vesnička. Dnes je ale Marsa Alam jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací v Egyptě. Vzestupem způsobilo mezinárodní letiště, které zde bylo otevřeno v roce 2001.

Pláže a koupání v letovisku Marsa Alam

Místní pláže jsou jedny z nejhezčích v Egyptě. Čistá voda v moři vyzývá k objevování magického podmořského světa včetně pestrobarevných korálových útesů. Nejznámější lokalitou k potápění je útes Samadai, který má tvar podkovy a je někdy také nazýván Domem delfínů.

Nedaleko se nachází Esna, Edfu a Kom Ombo, kde můžete navštívit zdejší chrámy. V Esně najdete chrám zasvěcený Chnumovi, Neit a Satet, který nechal postavit Ptolemaios VI. Filométor. Také v Edfu nechali Ptolemaiovci svoji stopu, protože Horův chrám v Edfu nechali postavit také oni. Ptolemaios VI. pak také započal se stavbou chrámu v Kom Ombo, který byl dokončen až za římské nadvlády.