Barva hrála v magii starověkého Egypta významnou roli. O fyzickém i psychickém působení barev se ví odedávna a používá se úspěšně i dnes. Například ne každý ví, že modrá barva zlepšuje dýchání a snižuje krevní tlak. Červená barva zvyšuje metabolické procesy v těle, oranžová napomáhá trávení a podporuje chuť k jídlu.

Podíváme se na některé barvy podrobněji.

TÉMAOPOZICESTRATEGIE
bíláVy nebo někdo z vaší blízkosti pociťujete neklid a chcete změnit důležitou oblast života.Hrozba změny postavení nebo pocity nejistoty.Zahajte změnu, ale začněte pozvolna.
černáKolem vás je mnoho nevyřešených záležitostí.Vaše pochybnosti a obavy vás brzdí.Pusťte se do pozitivní akce neutralizující negativitu.
šedáVáhání nebo stav prázdnoty.Další konfliktní názory vás tlačí zpátky.Přizpůsobte své plány dosažení některých svých přání.
červenáHněv nebo lítost v životně důležité záležitosti.Může se velmi stupňovat úzkost ze zbytečné konfrontace.Nasměrujte svůj hněv do pozitivního jednání.
oranžováKrize základní víry nebo identity.Někdo se snaží vás ovládat.Udržte si svůj postoj, neútočte na jeho ego.
žlutáVaše mysl nebo vlohy se šíří příliš slabě.Vaši snahu podkopávají zrada a žárlivost.Stanovte si priority. Uvědomte si, co se o vás říká.
zelenáPřijměte citovou zodpovědnost, následujte své srdce.Kolem vás může být nenápadné emoční vydírání.Důvěřujte svým instinktům a neposlouchejte druhé.
modráZvažujete nějaké nekonvenční sblížení?Někdo blízký se vám snaží zkřížit cestu.Držte se pravidel, využijte k dosažení cíle svůj důvtip.
fialováStojí před vámi volba mezi silnou emoční satisfakcí a krátkodobou výhrou.Drží vás zpátky nereálné naděje.Naslouchejte svým vnitřním hlasům.
hnědáMínění druhých nebo příliš velká odpovědnost vám vysávají energii.Ti co od vás něco chtějí nebo vám radí, podkopávají vaši sebedůvěru.Použijte zdravý rozum, který vám pomůže zbavit se břemene.
Do osobního života vám vnikají problémy s udržením klidu a způsobují stres.Jste nuceni zvolit si něco, co nechcete udělat.Držte se dál od konfliktů jiných a soustřeďte se na vlastní klid.
zlatáMáte na vybranou: zamířit ke hvězdám nebo vsadit na bezpečí a nebo zůstat kde jste.Jiní říkají, že jste dosáhli svého limitu a odmítají vidět možnosti, které se před vámi otvírají.Stanovte si cíle. Věřte si.